Zen2O Tüp takip uygulaması, Tıbbi sınai tüp ve gaz dolum firmalarının ihtiyacı için tasarlanmış, Logo yazılım ERP gücü ile entegre edilmiş saha yönetim uygulamasıdır.


TÜP KİMLİK TANIMLARI

Zen2O Tüp takip firmalarının, kendilerine yada müşterilerine ait tüp kimlik kartlarının tanımlanmasına olanak tanır. Bu sayede emanet olarak alınan yada işletmenin kendisine ait olan tüm tüp cinslerinin izlenebilirliği sağlanır.

Tüp kimlik kartları tanımlarında yer alan detay bilgiler sayesinde, tüp ile ilgili tüm tanımlar kayıt altına alınır. Bakım ve son kullanım tarihleri kapsamı da süreç içerisinde zamana göre uyarılar yapar.

Tüplere ait seri numarası, üretici seri numarası, bakım ve son kullanım tarihleri basınç kayıtları ve hacim bilgileri gibi girilen veriler operasyon süreçlerine dikkate alınır.

TÜP BARKODLAMA İŞLEMLERİ

İşletmenize yada hizmet verdiğiniz alt işletmelere ait olan tüm kimlik kartlarını QR kod barkodlar ile barkodlayarak iş süreçlerinde tek bir Qr kod içerisinde bir çok bilgiyi barındırabilir ve yönetebilirsiniz.

Firmanıza özel tasarlayacağınız QR kod tasarımlarını tek bir tıklama ile Zen2O barkod yazdırma uygulamasından baskı alabilir, karışıklıkların önüne geçebilirsiniz. Mobil cihaz kameralarından, el terminallerinden yada masaüstü barkod okuyuculardan okutacağınız QR kodlar sonrasında, ilgili tüpleri satış, dolum veya transfer edebilirsiniz.

KOŞULA GÖRE ÖZEL FİYATLANDIRMA

Tüp ve Gaz tanımlarınıza fiyat tanımlamaları yaparken koşullu fiyatları kullanabilirsiniz. Koşullu fiyat tanımlama özellikleri sayesinde seçilen müşteri ile beraber cari koşullar, eklenen ürünle beraber ürün koşulları dikkate otomatik alınır.

Bu sayede ihale veya sözleşmeleriniz de anlaştığınız fiyatlarınız ilgili süre boyunca satışlar da otomatik olarak uygulanır. Gaz satışlarında miktara bağlı fiyat belirleme özellikleri sayesinde her dolum hacmine göre farklı fiyatlar belirtebilirsiniz.


Rampa ve Dolum Operasyonu

İşletme içerisindeki dolum ünitelerinize gaz tipinize göre dolum rampaları tanımlayabilir, dolum rampaların bağlı olduğu tank ve gaz parametrelerini ayarlabilirsiniz.

Rampa tanımı sonrasında yapılan dolum işleminde doldurulan tüp cinsine göre tanklardan otomatik gaz transferi yapılır ve tüplere envanterdeki gaz dağıtılır. İlgili tüpün müşteriye satışı ile beraber, tüp içerisinde yer alan gaz tanımlı fiyatlar üzerinden müşteriye irsaliye yada fatura olarak satış tamamlanır.

Rampalardaki tüm dolum süreçleri izlenebilirlik için elektronik ortamda kayıt altına alındıktan sonra kağıt belge olarak çıktı alınabilir.

Tüp Kira Sistemi

Zen2O İşletmenize ait olan tüplerin, müşteriye kullanımı sonrasında ortaya çıkan kira hizmet bedelini, tüp ve seri numarası bazında takip edebilecek ve otomatik hizmet faturası oluşturacak kabiliyettedir.

Müşteri ve Tüp cinsine göre hizmet gün bedelleri ürün bazında tanımlama özelliği ile, ürün cinsi ve müşteriye göre otomatik fiyat hesaplaması yapılmaktadır.

Transfer İşlemleri

Zen2O içerdiği depo ve araç depo özellikleri sayesinde transfer işlemlerinde tüpün zimmet kontrolünü gerçekleştirir. Teslim alınan yada teslimata gönderilen tüpler transfer işlemi ile depolar arası sevkedilir.

Sevkedilen ilgili tüplerin, sevk emri ile beraber zimmet durumu değişir. İlgili tüpün hangi depoda olduğu, hareket durumu kayıt altına alınır. Kayıp durumlarında hareket izleme bilgisinden faydalanılır.


Sahada Belge Yazdırma

Sahada yapılan teslimat veya alınan boş tüpler için oluşan mal teslim fişi, satış siparişi, satış irsaliyesi yada satış fatura belgeleri araçlarda yer alan bluetooth yazıcılardan baskı olarak alınmayı destekler.

Yazdırma yada paylaşma özellikleri sayesinde istenilen belgeler yazıdırılabildiği gibi PDF formatında paylaşılabilir.